.

Założenie OZE - jakie są korzyści?

Energia odnawialna w Polsce jest coraz bardziej popularyzowana. To rozwiązania technologiczne, które nie zawodzą przez długie lata. Inwestycja tego rozdzaju nie tylko pomaga zaoszczędzić środki, ale także wspiera walkę z globalnym ociepleniem. Coraz więcej ludzi ma na uwadze dobro natury, zarówno w najbliższym, jak i odległym otoczeniu. Dodatkowo w czasach, gdy wiele rzeczy staje się coraz droższe, warto włączać swoje gospodarstwa domowe czy przedsiębiorstwa w trwałe i solidne patenty. Jednym z nich jest na przykład fotowoltaika. 

Jakie są korzyści ze stosowania Odnawialnych Źródeł Energii?

Odnawialne źródła energii dostępne są bezpłatnie, mowa między innymi o energii wiatru, słońca, powietrza, a nawet o biogazie. Jeśli chodzi o te, których koszty są nieduże, to na przykład drewno albo słoma. Z niektórych korzystają właśnie takie technologie, jak moduły fotowoltaiczne (panele słoneczne), pompy ciepła i inne. Korzyści, wynikających ze stosowania Odnawialnych Źródeł Energii jest sporo. Wśród nich znajdują się:

  • Pozytywne skutki ekologiczne: redukowanie emisji zanieczyszczeń powietrza, minimalizowanie efektu cieplarnianego, regulowanie stosunków wodnych; 
  • Fantastyczne efekty zdrowotne: ograniczanie zachorowań, które wynikają bezpośrednio lub pośrednio z wydzielanych zanieczyszczeń powietrza; 
  • Skutki społeczno-ekonomiczne: wykorzystywanie nadmiaru produkcji rolnej, zminimalizowanie uzależnienia od obcych źródeł energii, a także tworzenie większej ilości stanowisk pracy. 

Fotowoltaika - dla kogo? 

Fotowoltaika, na przykład montowanie paneli słonecznych, opłaca się zarówno pojedynczym osobom i gospodarstwom domowym, jak i przedsiębiorcom w konkretnych firmach (małych i dużych). Inwestycja w instalację fotowoltaiczną, bez względu na to, jakiego typu, zwraca się po latach. Instalacje budowlane tego rodzaju podnoszą również wartość nieruchomości w razie, gdyby potem chciało się ją odsprzedać. Odnawialne Źródła Energii to także bycie niezależnym od występujących podwyżek cen prądu. 

OZE w firmie Celtar 

W Celtar pokazujemy, że OZE, fotowoltaika to metoda, która pozwala na ulepszanie świata, w którym żyjemy. Pompy ciepła i panele fotowoltaiczne to odmienne warianty, dzięki którym pomagamy naszym klientom i klientkom w dbaniu o ich przestrzeń i przestrzeń innych. Chodzi nam o to, aby jak najwięcej osób poznało nasze działania i mogło samodzielnie zdecydować, czy ten wybór jest dla nich odpowiedni.