.

Kolektory słoneczne - rozwiązanie dla domu i dla firmy

Kolektory słoneczne dla domu 

Kolektory słoneczne są zaawansowanymi produktami z dziedziny technologii solarnej. Dzięki nim można przetwarzać energię słoneczną. Przekazują ją w postaci ciepła do układów grzewczych. W taki właśnie sposób kolektory słoneczne są wykorzystywane do podgrzewania płynu (na przykład wody) w budynkach. Wspierają również ogrzewanie gospodarstwa domowego czy firmy. Wiedzieliście, że istnieją dwa rodzaje kolektorów? To kolektory płaskie i kolektory próżniowe (inaczej nazywane rurowymi).  

Technologia solarna nie do zastąpienia 

Pierwszym pytaniem, które zadają sobie osoby zainteresowane technologią solarną czy fotowoltaiką, jest: czy warto w to zainwestować? W Celtar pokazujemy, że tak. To rozwiązanie, które nie tylko pomaga naszym klientom dbać o świat, w którym żyją, ale i oszczędzić spore pieniądze. Kolektory słoneczne to jedne z pierwszych alternatywnych źródeł energii (między innymi obok paneli słonecznych), jakie z upływem czasu staje się standardem w coraz większej ilości domów i firm. Warto w nie zainwestować, chociażby dlatego, że przyczyniają się do minimalizacji zużywania paliwa bądź energii elektrycznej, a to poprzez skrócenie pracy głównego źródła ciepła. Prawidłowa instalacja kolektora gwarantuje bezpieczeństwo, bo w ten sposób nie dojdzie do awarii i przegrzania. Za kolektory płacimy tylko raz - przy ich zakupie!  

Kolektory a panele słoneczne 

Jak już informowaliśmy, w przeciwieństwie do paneli słonecznych, kolektory przekazują pozyskaną energię słoneczną do układów grzewczych (na przykład do kotła grzewczego). Natomiast panele fotowoltaiczne pozwalają na wytwarzanie czystej energii elektrycznej. Jak widać, urządzenia "napędzane są" promieniami słonecznymi. Te dwie technologie mają jednak coś wspólnego - zarówno kolektory, jak i panele słoneczne można umieszczać na dachach budynków albo na samodzielnych konstrukcjach. Oba warianty mogą się uzupełniać, pracując jednocześnie w jednym miejscu..