.

Fotowoltaika a pompy ciepła - Celtar

Celtar - na rynku 14 od lat 

Jesteśmy firmą, która na polskim rynku działa od 2007 roku, czyli od przeszło czternastu lat. Zajmujemy się instalacjami budowlanymi, a najważniejsze są dla nas odnawialne źródła energii https://celtar.pl/#technologie (OZE) i - oczywiście - zaufanie klientów. Wiarygodność budujemy na specjalistycznej wiedzy, wieloletnim doświadczeniu oraz na skrupulatnym dopasowywaniu oferty do potrzeb osób, chcących stworzyć bezpieczne gospodarstwo domowe. Pragniemy pozytywnie wpływać na środowisko. W ofercie Celtar https://celtar.pl/ znajdują się trzy opcje technologiczne, które spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Jak działa fotowoltaika? - Celtar 

Fotowoltaika https://celtar.pl/#dla-domu, jako dziedzina techniki i nauki, w ostatnich latach bardzo się rozwinęła. Dzięki niej możemy przetwarzać światło słoneczne na energię elektryczną, co wykorzystywane jest w instalacjach budowlanych (na przykład w kolektorach i panelach słonecznych). To niekonwencjonalne źródło energii, które ma wiele zalet. Fotowoltaika jest rozwiązaniem ekologicznym i praktycznym, ponieważ dostęp do promieniowania słonecznego ma wszędzie. Warto wiedzieć, że ogniwa tego typu używane są nie tylko przy gospodarstwach domowych, ale także w kalkulatorach czy przy oświetlaniu znaków na drogach. Ogniwa fotowoltaiczne zbudowane są z materiału półprzewodnikowego. Wyróżniamy kilka rodzajów ogniw: monokrystaliczne, polikrystaliczne oraz amorficzne. Jeśli chodzi o sam proces powstawania energii, pierwszym etapem jest padanie światła na wspomniane ogniwa. Wówczas zachodzi zjawisko fotowoltaiczne. Prąd stały zamienia się w falowniku w prąd zmienny, żeby potem płynąć do gniazdek i zasilać urządzenia.   

Pompy ciepła - Celtar 

Pompy ciepła pobierają ciepło z dolnych źródeł o niższej temperaturze, na przykład z gleby, zbiorników wodnych, skał. Zarówno ogrzewają, jak i ochładzają budynki. Ich atutem jest to, iż są bezobsługowe, dzięki czemu nie trzeba ciągle przy nich pracować. Pompy mogą współpracować z fotowoltaiką. Takie połączenie odmiennych źródeł odnawialnych energii w jedną instalację jest jak najbardziej możliwe; co więcej - opłacalne. To wkład w likwidację smogu i zmniejszanie globalnego ocieplenia. Pompy ciepła z fotowoltaiką zwiększają finansową wartość inwestycyjną gospodarstwa domowego. Dodatkowo, ta technologia generuje duże oszczędności na rachunkach klientów, w tym poprzez brak tworzenia kosztów inwestycyjnych, dotyczących komina, magazynu bądź kotłowni. Minimalizowane są również koszty ogrzewania, przygotowywania ciepłej wody i chłodzenia budynków.