.

Czy panele słoneczne do ciebie pasują?

Innowacyjne rozwiązania technologiczne, dotyczące między innymi fotowoltaiki, potrafią zaskoczyć. W tych czasach istnieje ich tak wiele, że czasami trudno jest wybrać. Dlatego zanim się na coś zdecydujemy, warto zapoznać się ze wszystkimi możliwościami i zaznaczać sobie te, które najbardziej nam odpowiadają. Fotowoltaika sama w sobie nie tylko pozwoli zaoszczędzić spore pieniądze (to inwestycja na lata), ale także żyć świadomie, chociażby pod względem dbałości o środowisko. W Celtar proponujemy sprawdzone odnawialne źródła energii, wśród nich są panele słoneczne. Nie ryzykujemy, zamiast tego - po prostu gwarantujemy. 

Panele słoneczne - dla kogo? 

Panele słoneczne to praktyczne rozwiązanie dla wszystkich - zarówno właścicieli gospodarstw domowych, jak i różnych przedsiębiorców. Bardzo często korzystają z nich rolnicy. W skrócie można stwierdzić, że im większe zapotrzebowanie na energię elektryczną, tym montaż modułów tego typu przyniesie więcej pozytywnych efektów. Panele słoneczne składają się z ogniw fotowoltaicznych, zbudowanych z materiału półprzewodnikowego. Dzięki temu, że wykorzystują one energię słoneczną, która zamienia się w prąd, urządzenia w budynkach mogą go używać. Plusem jest to, iż moduły pracują nie tylko w cieplejszych porach roku, ale także w zimie. To nie tylko świetny sposób na walkę z globalnym ociepleniem, ale również na oszczędzanie. Montowanie modułów opłaca się przedsiębiorcom oraz osobom prywatnym. 

Pompy ciepła a panele słoneczne 

Co łączy panele słoneczne z pompami ciepła? Jak mogą one ze sobą współpracować? To naprawdę perfekcyjny duet! Gdy pompy wykorzystują energię zgromadzoną np. w ziemi lub wodzie (do ogrzewania i chłodzenia pomieszczeń), panele produkują ekologiczny prąd. Użytkowanie tych dwóch urządzeń równocześnie przyczynia się do dbania o naturę. Dzięki połączeniu wspomnianych rozwiązań technologicznych, zwiększamy stopień wykorzystywania całej energii elektrycznej do własnych potrzeb. Tym samym nie ponosi się strat, związanych z oddawaniem nadmiaru prądu do sieci.